Poezja na długie jesienne wieczory

Dzisiaj – w ramach akcji czytelniczej „ Literatura na długie jesienne wieczory” publikujemy wiersz Baczyńskiego pt. „ Z głową na karabinie” – wiersz o wojnie, miłości do ojczyzny, życiu w trudnych realiach i na koniec o nieuchronnie zbliżającej się śmierci.

Od wielu lat twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego cieszy się nieustającym zainteresowaniem. Można by bez większych obaw zaryzykować twierdzenie, że mimo zmieniających się pokoleń, jest to wciąż poezja na swój sposób modna. Jej źródeł popularności należałoby dopatrywać się w ogromnym talencie oraz tragicznym losie poety, którego już za życia i wkrótce po śmierci porównywano z J. Słowackim.

Opracowała: Agnieszka Szabłowska, Zdzisława Tarnacka

Autor ztarnacka

30 listopada, 2021

Więcej informacji z tej kategorii