Akademia szkolna oraz Piknik Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości 10 listopada 2022 r.
„ (…) – Jesteśmy już w Polsce – powiedziałem. Marszałek uśmiechnął się.
– W Polsce – wyrzekł w zamyśleniu – Czy wy rozumiecie, co to dla was znaczy, że możecie tak sobie od niechcenia powiedzieć : w Polsce ? Nie w Prywisliniu, Galizien, Posen, lecz w Polsce. Pomyślcie tylko: wszystko to polskie, własne. I ta kolej, i ten wagon, i szyny, i cały ten kraj naokoło.”
Fragment z „Pamiętnika adiutanta Marszałka Piłsudskiego” Mieczysława Lepeckiego
Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dobrzyjałowie już po raz trzeci odbył się z tej okazji Piknik Patriotyczny. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od odśpiewania Hymnu Narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Uczniowie klas IV-VIII przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla wszystkich uczestników wydarzenia wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Na zakończenie uroczystości dyrekcja szkoły podziękowała uczniom i nauczycielom za piękne występy i przybliżenie ważnej wiedzy o trudnych losach naszej Ojczyzny.
Kolejnym etapem szkolnych uroczystości niepodległościowych były: brawurowe pokazy sprawności kawaleryjskiej, pokaz musztry wojskowej oraz wspólna biesiada przy gorącej grochówce z kuchni polowej.
Za profesjonalną współpracę i udział w Uroczystościach Niepodległościowych serdecznie dziękujemy przedstawicielom: Szwadronu Kawalerii Ochotniczej z Siemiatycz, Stowarzyszenia Miłośników Barwy i Tradycji 11 Pułku Ułanów Legionowych, Zespołu Szkół Akademickich w Łomży, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyjałowie, rodzicom
i nauczycielom.
Organizatorzy uroczystości: Agnieszka Szabłowska – nauczyciel j. polskiego, Zdzisława Tarnacka – Kierownik Biblioteki Publicznej w Dobrzyjałowie, Barbara Jasińska – nauczyciel muzyki, Izabela Zapert – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrzyjałowie.
Skip to content